Better Ads Standartları Ne Demek?

Better Ads Standartları, Google tarafından Adsense kullanıcılarının reklam deneyimlerinden oluşturulan raporlar doğrultusunda hazırlanmış reklam standartlarıdır. Bazı reklamların kullanıcıları ve reklamverenleri rahatsız ettiği ve reklam yayımlama kurallarını ihlal ettikleri belirlenmiştir. Sizin sitenizin de Better Ads Standartları’nı ihlal edip etmediğini sorgulamak için aşağıdaki linkte yer alan iyinet.com‘u kendi sitenize göre değiştirerek tıklayın.Better Ads Standartları ihlali nasıl sorgulanır?

google.com/webmasters/tools/ad-experience-unverified?hl=tr&authuser=0&siteUrl=https://backlinkavm.com/blog/
Açılan sayfada:

Better-Ads-Standartları.jpg

 

Sol framde bulunan Masaüstü ve Mobil bağlantılarına tıklayarak ihlal durumunu kontrol edebilirsiniz.


Hangi masaüstü reklamlardan kaçınmalıyız?

Açılır reklam
Pop-up reklamlar, tam olarak söylediklerini yapan bir geçiş reklamı türüdür – açılır ve sayfanın ana içeriğini engeller. Sayfadaki içerik yüklenmeye başladıktan sonra görünürler.

Pop-up reklamlar birçok çeşitte gelir; ekranın bir bölümünü veya tüm ekranı kaplayabilirler.

Yalnızca bir video duraklatıldığında görünen reklamlar.
Etkileşimli içerik için (videolar veya oyunlar): Oynatıcının alt yarısında bulunan ve oyuncunun dikey yüksekliğinin dörtte birini veya daha azını alan açılır pencereler bu reklam deneyiminin bir parçası olarak kabul edilmez.

Sesli Video Reklamını Otomatik Oynatma
Sesli video reklamları otomatik olarak oynatmak , herhangi bir kullanıcı etkileşimi olmadan otomatik olarak ses ile oynatılır.

Daha İyi Reklamlar Standardı, sayfanın içeriğiyle alakalı (“roll-up”) veya sırasında (“mid-roll”) video içeriğinin yanında, videonun içeriğiyle alakalı video reklamları veya sesi etkinleştirmek için tıklama gerektiren reklamları içermez.

Geri Sayımlı Prestitial İlan
Öncelikli “geri sayım” reklamları, sayfanın içeriği yüklenmeden önce görünür ve bu sayede kullanıcıyı reklamı bırakmadan önce birkaç saniye beklemeye zorlar veya reklam kendi kendine kapanır.

Masaüstü ortamlarında, hemen reddedilebilen prestijli reklamlar, Better Ads Standard’a dahil edilmez.

Büyük Yapışkan Reklam (Kayan sabit) reklam)
Büyük yapışkanlı reklamlar, kullanıcının kaydırma çabalarından bağımsız olarak sayfanın altına yapışır. Kullanıcı sayfaya göz atarken, bu statik, hareketsiz yapışkan reklam, ekranın emlakının% 30’undan fazlasını kaplar.

Mobil reklamlarda şunlara dikkat edin
Aşağıdaki tanımlar, araştırmanın gösterdiği mobil reklam deneyimlerini ziyaretçilerinizi rahatsız edecek gibi gösterir. Kitlenizi korumak ve reklam engelleyicileri yükleme olasılığını azaltmak için bunlardan kaçınılmalıdır.

Pop-up Reklam ve Prestitial Reklam
Pop-up reklamlar, yüklendikten sonra ana sayfanın üstünde görünür ve içeriğin görüntülenmesini engeller. Öncelikli reklamlar, sayfanın içeriği yüklenmeden önce görünür, boyutları tam ekrandan ekranın bir kısmına kadar değişebilir ve kullanıcıların ana içeriğe erişmesini önleyebilir. Ne pop-up’lar ne de prestijli reklamlar, ekranın herhangi bir tarafıyla aynı hizada olacak şekilde kilitlenmez.

Yalnızca bir video duraklatıldığında görünen reklamlar.
Etkileşimli içerik için (videolar veya oyunlar): Oynatıcının alt yarısında bulunan ve oyuncunun dikey yüksekliğinin dörtte birini veya daha azını alan açılır pencereler bu reklam deneyiminin bir parçası olarak kabul edilmez.

Mobil sayfadaki reklamlar, sayfanın ana içerik bölümünün dikey yüksekliğinin% 30’undan fazlasını aldığında, bu reklamların metin, video veya statik görüntüler olmasına bakılmaksızın, yıkıcı bir reklam deneyimi olur. Bu, “yapışkan” reklamları ve satır içi reklamları içerir.

Daha İyi Reklamlar Standardı, sayfanın içeriğiyle alakalı olan (“videodan önce göster”) veya videoda (“videonun ortasında”) gösterilen video reklamları içermez.

Yoğunluk hesaplama, tamamen genişletilmiş makaleye veya bir sayfanın içeriğine uygulanır.
Sayfanın içerik kısmı site üst bilgilerini, alt bilgileri, içerik önerilerini (örneğin, “ilgili makaleler” bölümleri) ve kullanıcı yorumlarını içermez.
Reklamlar, harici içerik önerileri veya karma (yani dahili ve harici) içerik önerileri içerir. Bir modül kendi sitenizdeki bir sayfaya bağlanırsa ve bağlantının varlığı için ödeme yapılmazsa, reklam yoğunluğu hesaplamasına dahil edilmez.

Yanıp Sönen Animasyonlu Reklam
Yanıp sönen animasyonlu reklamlar, hızla değişen arka plan ve renklerle canlandırır ve “yanıp söner”.

Daha İyi Reklamlar Standardı “flaş” içermeyen animasyonlar içermez.

Sesli Video Reklamını Otomatik Oynatma
Sesli video reklamları otomatik olarak oynatmak , herhangi bir kullanıcı etkileşimi olmadan otomatik olarak ses ile oynatılır.

Daha İyi Reklamlar Standardı, sayfanın içeriğiyle alakalı (“roll-to”) veya sırasında (“mid-roll”) video içeriği veya kullanıcının etkileşim kurmasını gerektiren reklamları içermez. Sesi etkinleştirmek için video.

Geri Sayımlı İlan Sonrası Reklam
Geri sayım zamanlayıcıları olan ilk reklamlar, kullanıcı bir bağlantıyı takip ettikten sonra görünür. Bu reklamlar kullanıcıyı reklamı bırakmadan önce veya reklamın kapatması veya başka bir sayfaya yönlendirmesi için birkaç saniye beklemeye zorlar.

Hemen işten çıkarılabilecek geri sayımları olan ilan sonrası reklamlar, Better Ads Standard’a dahil edilmez. 

Tam Ekran Kaydırma Reklamı
Tam ekran kaydırma reklamları, kullanıcıyı reklamın altında yatan içerikten farklı bir hızda kaydırmaya zorlar. Bu reklamlar, sayfanın% 30’undan fazlasını alır ve sayfanın ana içeriğinin üzerinde yer alarak görünmesini engeller.

Büyük Yapışkan (Kayan sabit) Reklam
Büyük yapışkanlı reklamlar, kullanıcının kaydırma çabalarından bağımsız olarak mobil sayfanın bir tarafına yapışır. Kullanıcı sayfaya göz atarken, bu statik, hareketsiz yapışkan reklam, ekranın emlakının% 30’undan fazlasını kaplar.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir