Adsense hesabı başka maile devir edilirken yapılması gerekenler

Arkadaşlar bir çok kişi adsense alıp satıyor ancak bu satışlarda dikkat edilmeyen bir çok husus sonradan ortaya çıkıyor.
önce devir etmek için – hesap – ayarlar – erişim ve yetkilendirme – kullanıcı yönetimi bu kısımda devir edilecek üyenin maili yazılır ve davet edilir…
Daveti kabul ettikten sonra devir eden kişinin yapacakları bitmez! taaki devir alacak kişi ödeme yöntemi ekleye biliyor mu bunu kontrol edene kadar eğer hiç bir şekilde ödeme yöntemi ekleyemiyorsa ve ödeme kullanıcısınında mailini değiştiremiyorsa burada hesabı size veren kişinin yapması gerekenler vardır.
Hesabı veren kişinin yapması gereken şeyleri resimli olarak aşağıya ekliyorum Dikkat etmeniz gereken ise devir edecek kişi ödeme profilini kapattığında kesinleşmiş olan ücret sıfırlanır bu ücret adsense ödeme tarihi gelince eski sahibinin ekli olan ödeme hesabına gider . bu işlem sonunda adsenseyi yeni alacak kişi yeni bir ödeme profli oluşturuyor ve kesinleşmiş ücret 0 (sıfır) oluyor ve kesinleşmiş ücret 20 tl olana kadar da ödeme için kart ekleyemiyor. Eğer karşı taraf ödeme yöntemini kapatmaz ise adsenseniz 200 tl geçtiğinde ödeme yöntemi eklemek isteyeceksiniz ancak ekleyemeyeceksiniz adsenseyi de kimden aldığınızı unutursanız aldığınız kişi oraya ibanını girdiğinde ücret onun hesabına yatar ve adsense kazancınız başka birinin hesabına geçer. Ancak mail ile devir edilen hesaplar bu işleme gerek yoktur çünkü zaten mail sahibi ödeme yöntemi ve ödeme kullanıcısı ekleye bilmektedir.

s1.PNG

 

s2.PNG

 

s3.PNG

 

s4.PNG

 

s7.PNG
Tüm bunları yaptıktan sonra adsense hesabını devir edebilirsiniz arkadaşlar 
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir