Ads.txt Oluşturma

Merhaba arkadaşlar geçenlerde Adsense hesabıma giriş yaptığımda,

“Kazançlarınız risk altında – ads.txt dosyalarınızdan bir veya daha fazlası AdSense yayıncı kimliğinizi içermiyor. Gelirinizde ehemmiyetli düzeyde negatif bir tesire kapı aralamasını önlemek için bu meselesi hemen giderin.”

böyle bir ileti ile karşılaştım. Sizde bu ikazı aldıysanız sitenize ads.txt dosyası oluşturmanız gerekiyor. Bunun için size iki alternatif yol ile nasıl ads.txt dosyası oluşturacağınızı anlatacağım. WordPress siteler için eklenti yardımıyla, WordPress kullanmayan siteler içinse ftp yardımıyla ads.txt dosyası oluşturmayı göstereceğim. Bu sayede “Kazançlarınız Risk Altında” ikazından kurtulacaksınız.


1. Yol WordPress Kullanmayan Siteler İçin Ads.txt Dosyası Oluşturma
Yeni bir metin dokümanı açıyoruz,
Metin dokümanına şu kodu ilave ediyoruz tabi pub ile başlayan yeri kendi Adsense hesabınıza göre tertip edin:
1
google.com,pub-0000000000000000,DIRECT,f08c47fec0942fa0
Dosyayı kaydettikten sonra Filezilla veyahut benzeri bir ftp bağlanma programı ile ana dizinimize (public_html, yada sizin ana dizininizin kök ismi neyse) atıyoruz.
Hepsi bu kadar kontrol etmek için sitenizinismi.com/ads.txt yazıp test2 ediyoruz.


2. Yol WordPress Kullanan Siteler [/URL]İçin Ads.txt Dosyası Oluşturm
WordPress kullanan siteler için daha hızlı bir yol mevcut. Kolay bir eklenti yardımıyla ads.txt dosyası oluştrmak olası hemen mertebelere geçelim.

WordPress ads.txt eklentisini eklentiler>>yeni ilave et bölümünden arama bölümüne “ads.txt manager” yazıp aratıyoruz. Karşınıza bir hayli eklenti çıkabilir lakin siz şunu yükleyin:

ads.txt manager eklentisi
Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra wordpress admin oturumumuzdan ayarlar ads.tx manager irtibatına tıklayın. İçi boş sayfanın içerisine şu kodu ilave edin tabi pub ile başlayan yeri kendiAdsense hesabınıza göre tertip edin:
1
google.com,pub-0000000000000000,DIRECT,f08c47fec0942fa0
Kaydet dedikten sonra işlem burda bitiyor. Sitenizinismi.com/ads.txt şeklinde test2 edebilirsiniz.
Aklınıza takılan sualleri yorum alanından bize bildirebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir