Android Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Google‘ın Android piyasasında yaptığı o büyük adım Play Store‘dan sonra durmak bilmeyen Android Piyasası için nasıl uygulama geliştirebilirsiniz bunu anlatıcaz.
Google, Android piyasasının yükselmesindeki belkide en kemik nedenlerden bir tanesidir. Öncelikle diğer platformlarla karşılaştırıldığında yıllık 25$ gibi fiyatla diğerlerine göre daha ucuz olması yeni geliştiricilerin ilk tercihi olmasının nedenlerinden bir tanesi. Aynı zamanda Google sadece yeni geliştiricilere değil sektörün “iyi”lerine de 3.5+yıldıza ve 5.000+ download sayısına sahip kullanıcılara Nexus One veya Droid telefonlarından bir tanesini hediye ederek kullanıcıların gözündeki puanını arttırmayı başarıyor. Dolayısıyla siz yeni bir geliştiriciyseniz hem 25$ gibi düşük kayıt ücreti, ek hediyeleri hem de şuanda pazarın çoğunu elinde tutması nedeniyle Android’i seçebilirsiniz.
Android geliştirici olmak için yukarıda bahsettiğim 25$ gibi bir ücreti verdiğinizde Google açısından sorun ortadan kalkmış olacaktır. Buradan sonra her şey sizin Java dilini ne kadar kullanabildiğinize bakacaktır. Öğrenmesi kolay ve geliştiriciler açısından sevilen ve dost canlısı bir programlama dili olarak görülmektedir. Android pazarında güzel paralar kazanabilmek için öncelikle yenilikçi fikirlere ihtiyacınız var bunun dışında tamamen her şey kendinizi yazılım alanında geliştirmenize bağlıdır.
Android programlama geliştirme için öncelikli olarak bir kaç derleyici programı kurmanız gerekiyor. Bu sayede yazdığınız uygulamaları bilgisayar ortamında görme şansınız olur.
Android Uygulama Nasıl Yapılır
Yapmanız gerekenleri sıralayalım;
1.) Bilgisayarınıza Eclipse Kurun
Eclipse özellikle yeni başlayanlar için kullanımı basit ve aynı zamanda uzman içinde kullanılabilen detaylı ve kullanışlı bir derleyicidir.
2.)  Java JDK İndirin
Jdk 5 kurmanız gerekiyor bunu buradan indirmeniz gerekiyor.
3.)Android SDK Araçları
Android sdk araçlarını buradan indirebilirsiniz.

Yazar: cihan

0 thoughts on “Android Uygulaması Nasıl Yapılır ?

  gokbeyk

  (18 Mart 2019 - 14:18)

  Ücretsiz android uygulama yapma siteleri var. Bu siteler hakkında bilgi verebilirmisiniz. Sanırım çok güvenli değil herhalde bu siteler

  gazetekazan

  (19 Mart 2019 - 10:23)

  Android uygulama işini hep merak etmişimdir. Teşekkürler bilgi için

  Adsız

  (19 Mart 2019 - 11:52)

  Denemeye değer. Ne zamandır android uygulaması yapmak istiyordum. belki bu program vesile olur. teşekkürler.

  Admin

  (22 Mart 2019 - 16:47)

  onları detaylı bilmeden hiç girmeyin çünkü sizin uygulamanız google play storede tutarsa sizden büyük ücret teklif ediyorlar vermezseniz key dosyası onlarda oldugu için direk siliyorlar google play storeye atmayacaksanız appgeyseri öneririm detaylı güzel güvenilir

  Unknown

  (24 Mart 2019 - 17:06)

  Hep uygulama yapmak istemiştim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir